Блог психотерапевта

Особисті кордони – психологічні межі: як встановити та захищати

На консультацію психолога часто звертаються за порадою щодо того, як захистити свої кордони. Це ті випадки, коли оточуючі починають намагатися одержати від вас особисту інформацію, яку ви не хочете надавати.

білий-маяк-на-скелях

Похід до психолога

Якось ви прокидаєтеся серед ночі. Просто так. Без очевидної зовнішньої причини. Ви дивитеся на годинник, прислухаєтеся до себе та навколишніх звуків. Навколо всі сплять. Тиша та спокій. Чому ж ви прокинулися? Що вас потурбувало?

Образа на маму

Будь-яка прихована в глибинах підсвідомості образа завжди небезпечна, тому що, формуючи різноманітні комплекси, впливає на всі сфери життя. Проте образа на маму особливо небезпечна…

7 способів допомогти людині з тривожним розладом

Допомога тривожному полягає не в тому, щоб вислуховувати годинами його переживання і не в тому, щоби почати жити його життя, замість нього. Допомога при тривозі полягає в тому, щоб підтримати людину в її звільненні від тривоги. Це непросто, але можливо.

Як спілкуватися із людиною, яка постійно ображається. Поради психолога

Практичні поради зі спілкування з уразливими людьми Вразлива людина — це людина, у якої образа перетворилася на звичку. Він ображається часто й довго. Визначити як часто і довго потрібно ображатися, щоб уславитися уразливим складно. Норм уразливості немає. Це відносний соціальний показник. У кожній соціальній групі норма уразливості своя. У цій статті розмірковуємо про те, як спілкуватися з образливою людиною. Основна порада … Читати далі…

Тривожність чи депресія: як відрізнити?

Багато людей, які зазнають тривожного розладу особистості або депресії, знають, що симптоми кожного з розладів не завжди чітко визначені, іноді вони можуть перетинатися. 

8 причин чому друзі не замінять психолога

Психологам часто доводиться чути думку, що багато психологічних проблем можуть вирішитись від спілкування з близькими людьми. «Навіщо спілкуватися з психологом, якщо я маю хорошого друга з яким я можу обговорити свої проблеми?». Чи може спілкування із друзями замінити психолога?

Як правильно ображатися на чоловіка

Але якщо ви набрали в пошуковику запит «як ображатися на чоловіка», значить ви вже образилися, вам вже боляче. Тому в цій статті ви прочитаєте про те, що стан образи на чоловіка, як і будь-який інший стан, можна використовувати для зміцнення відносин, а також знайдете короткий універсальний алгоритм дій «Як правильно ображатись на чоловіка». Ображайтесь на … Читати далі…

Хороший психолог

Психолог, як професія сьогодні у тренді. Щодня зростає кількість практикуючих психологів. Ставлення до них як фахівців з ненормальностей проходить. Дедалі більше людей починають приділяти увагу своєму внутрішньому світу і розуміють, що ефективніше та дешевше буде звернутися до хорошого фахівця. 

Ідеальні незнайомці

Без щирості ми приречені проживати не своє життя, поряд з чужими людьми, яких ми зватимемо друзями, підтримуючи нікому непотрібні стосунки. Рецензія психолога на фільм “Ідеальні незнайомці”.

Як боротися з апатією і перемогти

5 дієвих способів, доступних кожному Апатія — це не просто зниження активності та «зникнення» бажань. Короткочасні перепади активності є природними для людини. Наполеглива розумова праця, фізичні навантаження, стреси, розмаїття контактів з оточуючими виснажують внутрішні ресурси. Щоб не захворіти і не вигоріти остаточно, тіло «відповідає» втомою — коротким періодом небажання робити справи, надмірно напружуватись, вирішувати проблемні питання, обговорювати нелегкі … Читати далі…

Образа. Погляд зі сторони

Найчастіше людина не розуміє, що вона когось образила. Може, вона помічає і здогадується, але, у будь-якому випадку, прямого наміру образити немає.

Чому чоловіки зраджують

П’ять причин зради Чому чоловік зраджує? Вчора здавався близьким, а сьогодні наче підмінили? Помічаєте холодність чоловіка, зануреність у себе, а часом роздратування і раптові спалахи гніву? Чи часто він затримується на роботі, шукає масу відмовок прийти додому пізно вночі? Жодна дама, що себе поважає, не залишить без уваги ці зміни у взаєминах з коханим. Можливо, це любовне захоплення. Чому чоловіки … Читати далі…

Панічні атаки

Психотерапевт про панічний розлад особистості Уявіть, людина займається повсякденними справами і раптово відчуває симптоми, що наростають — прискорене серцебиття, задуха, запаморочення. Разом з ними приходить і страх смерті, адже все, що відбувається, так нагадує інфаркт міокарда. Однак через короткий час стан сам собою покращується. Саме так виглядає панічна атака. За даними  National Institute of Mental Health , подібні напади можуть … Читати далі…

Особистий психолог

Хто такий власний психолог? У чому переваги роботи саме з особистим психологом? Чи можлива консультація особистого психолога онлайн? Давайте розберемося з усіма цими питаннями. Особистий психолог у Києві Анекдот: «Скільки потрібно психологів, щоб змінити лампочку? Один. Якщо лампочка готова змінюватись.» Так відбувається у анекдотах про психологів, а й у житті. Якщо ви готові змінюватися – вам достатньо одного психолога. Якщо не готові, … Читати далі…

Як контролювати свій розум

Простий спосіб посадити свого внутрішнього критика на поводок Хто з нас не хотів би навчитися контролювати свій розум? Думати лише продуктивні та ефективні думки, переживати лише приємні та світлі почуття, постійно відчувати найтепліші та найяскравіші емоції…У своїй новій статті один із творців Терапії Прийняття та Відповідальності (ACT) Стівен Хайєс порушує питання контролю свого розуму. Статтю опубліковано в  особистому … Читати далі…

Генералізований тривожний розлад

Діагностика, симптоми, лікування Генералізований тривожний розлад (ГТР) є тривожним розладом, що часто діагностується. Його симптоми мають багато спільного з типовим короткочасним занепокоєнням, тому важливо зрозуміти, як саме воно впливає на життя людей. За даними Lancet, у 2020 році реалії пандемії призвели до того, що кількість випадків тривожних та депресивних розладів збільшилася більш ніж на 25%. Вчені відзначають, … Читати далі…

Ознаки тривожного розладу

12 ознак тривожного розладу. Як дізнатися чи переходить ваша звичайна, щоденна тривога межу, за якою вона перетворюється на розлад?

Тривожний розлад особистості

У цій статті ми постараємося розібратися з тривожністю як психологічною проблемою та визначимо, коли слід звернутися за допомогою. Ми розглянемо нормальні тривожні розлади та методи роботи з ними, включаючи консультацію психолога.

Як позбутися прокрастинації

Усього три кроки до успіху: універсальний алгоритм Будь-який шлях починається з першого кроку. Ви прийшли на запит «як перестати відкладати справи на завтра»? Отже, ви повинні визнати раз і назавжди, що є проблема. І її потрібно вирішувати невідкладно. Тут і зараз. Прийняття проблеми: наскільки це важливо? Незалежно від причин і механізмів розвитку прокрастинації, багато хто потрапляє в ту саму … Читати далі…

Прокрастинація та депресія: взаємозв’язок

Прокрастинація – дуже поширений аспект депресії Уникнення (avoidance) та румінація – основні симптоми депресії. Щоб допомогти пацієнтам та їхнім близьким краще зрозуміти ці симптоми, детально обговоримо зв’язок між депресією та прокрастинацією. 1.  Коли люди в депресії, вони часто втрачають інтерес до занять, якими зазвичай насолоджуються. Це може торкнутися веселих, приємних заходів. Навіть якщо людина думає, що їй подобається відвідувати … Читати далі…

Синдром самозванця. Консультація психолога

Кейс про те, чому зовнішні досягнення мають значення. Іра Нещодавно одне інтернет-видання попросило коментар на тему синдрому самозванця. Формат був обмежений, мені потрібно було написати кілька пропозицій, які журналістка вставила до своєї статті. Але, оскільки я вже почав думати в цей бік, спробую трохи розгорнути тему. Що таке синдром самозванця? Синдром самозванця – це психологічне явище, яке полягає … Читати далі…

Що говорити людині з тривожним розладом особистості

Поради тих, хто вилікувався від тривожного розладу особистості Кілька років тому читав статтю в газеті про те, що можна говорити і чого не слід говорити людині з тривожним розладом. Нещодавно вирішив повторити експеримент у статті та попросив своїх клієнтів, на умовах анонімності, поділитися своїми думками на тему того, що вони хотіли б чути і чого … Читати далі…

Причини тривожного розладу

Ми всі іноді турбуємося про щось або про когось. І це нормально. Але коли ви відчуваєте тривогу буквально у всіх життєвих ситуаціях і вам важко з цим впоратися – це тривожний розлад.

Як жити на самоті. Поради психолога

Іноді достатньо змінити своє ставлення, щоб тягар перетворився на можливість Самотність — із нею стикався практично кожен. Це почуття багатьма людьми відчувається як сильний душевний біль, якого хочеться втекти, сховатися, позбутися, але завжди виходить. Як жити людині, яка відчуває самотність? Як не впасти в депресію, не спробувати відволіктися від алкоголю чи наркотиків, не захопитися чимось шкідливим чи небезпечним, … Читати далі…

Як перестати страждати

Кейс про важливість прийняття страждань. Ілона Знаєш, буває такий стан, коли все дуже складно. Іноді внутрішньо, іноді зовні. Іноді в обох сферах одночасно. І в такій ситуації природне бажання припинити страждання. І це нормально. Проблема виникає, коли людина надто зациклюється на цьому бажанні. У такому стані людині дуже складно щось зробити. В інтернеті повно порад, але як їх реально виконати. З найпопулярніших варіантів: … Читати далі…

Соціальний тривожний розлад

Соціальний тривожний розлад (соціальна фобія, раніше – соціофобія) – найпоширеніший тип тривожних розладів. Для нього характерне сильне хвилювання та страх перед будь-якими соціальними контактами, від рукостискання при знайомстві до виступу на публіці.

Симптоми тривожного розладу

Психотерапевт про те, як виявити тривожний розлад Всі ми іноді турбуємося. Часто тривога – це нормальна частина нашої реакції на навколишній світ. Особливо сучасний світ. Іноді тривога допомагає нам прискоритися і розуміти швидше, іноді заважає жити, змушуючи хвилюватись та уникати дій. Така «шкідлива» тривога іноді може бути проявом тривожного розладу особистості. І в цьому випадку вона не пройде сама. Відпустка, відпочинок, … Читати далі…

Коли потрібно звертатися до психолога

У житті бувають складні ситуації, з яких важко вибратися самостійно. Якщо ви відчуваєте, що довго не можете впоратися з проблемою, психолог допоможе знайти рішення. До фахівця варто звернутися й у тому випадку, якщо неприємні ситуації у вашому житті повторюються за схожими сценаріями.

Анонімна безкоштовна психологічна допомога в Києві та онлайн

Мені потрібна анонімна допомога психолога онлайн На цій сторінці ви можете залишити заявку та отримати анонімну онлайн-консультацію психолога. Також ви зможете знайти посилання на сервіси, які надають психологічну допомогу онлайн безкоштовно. Мені потрібна безкоштовна допомога по телефону Для допомоги по телефону можна зателефонувати за цими номерами. Більшість із них працюють цілодобово. Це анонімна онлайн консультація психолога? Безперечно. Вам … Читати далі…

Як вибратися зі своєї голови. Стівен Гейс.

Як повертати свій розум, коли він відволікається Терапія Прийняття та Відповідальності (ACT) містить десятки методів управління та напряму усвідомлення. Метафора ліхтарика у новій статті Стівена Хайєса зовсім не випадкова. Як часто наш розум починає вирішувати питання, які не становлять для нас особливої ​​цінності? І як багато життя ми втрачаємо відволікаючись тут-і-тепер? Пропоную вашій увазі літературний переклад статті мого … Читати далі…

Як впоратися із приступом тривожності

Що робити, коли тривожність загрожує взяти гору Терапія прийняття та відповідальності (АСТ) дозволяє не лише розширити репертуар реакцій та поведінки, а й якісно змінити ставлення до «проблеми». Пропоную до вашої уваги переклад статті Стівена Хайєса про тривожність. Корисна, практична і в чомусь досить особиста. Стівен Хайєс – один із творців АСТ (Acceptance and Commitment Therapy) і мій наставник … Читати далі…