Як правильно ображатися на чоловіка

Прийнято вважати, що образа на чоловіка — це дуже погано, тому слід виробити звичку не ображатися.

Але якщо ви набрали в пошуковику запит «як ображатися на чоловіка», значить ви вже образилися, вам вже боляче.

Тому в цій статті ви прочитаєте про те, що стан образи на чоловіка, як і будь-який інший стан, можна використовувати для зміцнення відносин, а також знайдете короткий універсальний алгоритм дій «Як правильно ображатись на чоловіка».

Ображайтесь на здоров’я!

Головне правило при образі на чоловіка: образа має бути висловлена ​​кривднику. Не треба таїти біль у собі — приховані образи здатні зруйнувати найміцніший сімейний союз. Осідаючи тяжким вантажем на дно підсвідомості, приховані образи формують комплекси, які руйнують вашу душу, вашу надію на добрі стосунки не лише з коханою людиною, а й з іншими людьми.

Крім того, існує висока ймовірність, що неприємна ситуація, що виникла одного разу, повторюватиметься знову і знову, отруюючи ваше спільне життя. Тому необхідно зробити все можливе, щоб біль пішов раз і назавжди.

Разом з тим слід враховувати, що пред’явлення претензій будь-якій людині (чоловікові, дитині, співробітнику, сусідові) — це своєрідне мистецтво. Саме з цієї причини багато жінок вважають за краще зносити образи мовчки — їм здається, що це єдиний спосіб зберегти нормальні стосунки.

Насправді правильна тактика поведінки при образі на чоловіка призведе до благополучного вирішення конфлікту та допоможе уникнути неприємних ситуацій у майбутньому.


Ще по темі образи: Як пробачити образу на маму. Поради психолога.

Як ображатися на чоловіка: короткий алгоритм дій

1. Проаналізуйте ситуацію чи операція «Сам собі психолог»

На жаль, цей пункт більшість жінок пропускає. Тим часом аналіз ситуації допомагає розібратися у своїх почуттях, встановити ступінь вини «кривдника», а також спокійно продумати майбутню розмову.

Ви повинні чітко визначити два пункти:

  1. У чому саме завинив ваш чоловік (не подзвонив/не прийшов вчасно/не привітав/не зустрів/не допоміг тощо).
  2. Чому це вас настільки сильно зачепило, що ви відчули біль.

Особливу увагу слід приділити другому пункту. Важливо донести до коханої людини, що ваша образа – це не примха, не бажання зірвати на ній поганий настрій.

Якщо «вина» кривдника посилюється якимись зовнішніми обставинами, які не залежать від нього, краще про це сказати: «Улюблений, у мене зараз проблеми на роботі/багато турбот з дітьми/проблеми зі здоров’ям, будь ласка, будь уважніше до мене, мені дуже потрібна твоя підтримка».

Повірте, чоловіки люблять, коли кохані жінки звертаються до них за підтримкою. Просто вони не екстрасенси і про це треба вчасно повідомити.

Якщо образа на чоловіка має глибоке коріння (наприклад, ви міркуєте про можливість зради чоловіка або про інші серйозні проблеми, які можуть самі по собі зруйнувати ваші відносини), то можливо вам вже на цьому етапі знадобиться  допомога психолога .

2. Виберіть потрібний час та місце для розмови

Є загальне правило, яке стосується не лише проблеми «як ображатися на чоловіка», а й виховання дітей, з’ясування стосунків із сусідами, співробітниками на роботі та іншими людьми.

Якщо ви робите «перший хід» у неприємній розмові, виберіть час і місце, де все сприятиме вирішенню проблеми на вашу користь. Такі розмови треба розпочинати «без зайвих вух», у ситуації, коли протилежний бік готовий спокійно вас вислухати.


Ще по темі: Як правильно спілкуватися із людиною, що постійно ображається. Поради психолога.

3. Почніть із позитиву

Зовсім не обов’язково говорити компліменти чоловікові, який вас щойно образив, але якщо ви не хочете скандалу і тим більше розриву, розкажіть про те добро, що існує між вами.

Вітаються фрази: «Ти мені дуже дорогий, тому я так чекала твого дзвінка/очікувала твоєї допомоги/думала, що ти помітиш мою нову зачіску/особливо делікатний з моїми батьками/подругами/співробітницями тощо».

4. Детально поясніть, чому ви образилися

Дуже часто образи виникають і множаться, тому що люди не розуміють одне одного. Чоловіки менш емоційні, тому менше звертають увагу на такі «дрібниці» як своєчасний телефонний дзвінок, дотримання всіх необхідних умов при вітанні тощо.

Нерідко також зустрічаються ситуації, коли будь-яка фраза чи вчинок сприймаються неправильно, і «кривдник» може до кінця своїх днів перебувати в невіданні того, що він когось образив.

Тому, якщо ви хочете, щоб ваш чоловік усвідомив, що він таки завдав вам болю, починайте всі фрази зі слова «Я»: «Я дуже переживала, Я образилася, Я хвилювалася, Мені було дуже боляче» і т.д.

Інакше розмова перетворитися на словоспрівання: «Я не хотів, я мав на увазі зовсім інше, я просто забув і т. п.» або, що ще гірше, у взаємних звинуваченнях на кшталт: «Ти сама у всьому винна» із залученням прикладів з інших життєвих ситуацій.

У той час як ваше завдання донести свій біль і образу до адресата, щоб надалі подібні історії (забудькуватість/неуважність/двозначні фрази тощо) не повторювалися або, хоча б, повторювалися якомога рідше.

5. Закінчіть позитивом

Люди дуже чутливі до  критики . Всі. Чоловіки, дружини, діти, сусіди, працівники. Тому будь-які критичні зауваження слід завершувати раціональними пропозиціями, підкріпленими позитивною впевненістю, що проблема вирішувана і вирішиться найближчим часом.

«Тобі ж зовсім не складно, правда, наступного разу обов’язково мені повідомити заздалегідь / передзвонити / допомогти / бути уважним до мене / бути більш обережним у словах і діях і т. п …» Позитивне посилання відбиває бажання сперечатися і спонукає погодитися на ваші умови .

Якщо образа на чоловіка не минає.

Образа – це різновид душевного болю. Будь-який біль – сигнал про небезпеку.

Коли болить тіло, ми розуміємо, що у нашому організмі щось неблагополучно. При тілесному болю, який не відступає або повертається знову і знову, необхідно звертатися до лікаря. Інакше ми можемо назавжди втратити фізичне здоров’я чи навіть життя.

При тривалому чи часто повторюваному душевному болю слід звертатися до психолога, інакше можна втратити не тільки чоловіка, а й себе кохану, свою надію на майбутнє з будь-ким.

Тому якщо ваша ситуація вийшла далеко за межі стандартного випадку, а біль образи, незважаючи на всі ваші старання, повертається знову і знову — звертайтеся.

Автор:

Дмитро Шевченко  – психотерапевт, спеціаліст у Терапії прийняття та відповідальності – Acceptance and Commitment Therapy (ACT) – сучасний метод із доведеною ефективністю.

Залишити коментар