Хто такий власний психолог? У чому переваги роботи саме з особистим психологом? Чи можлива консультація особистого психолога онлайн? Давайте розберемося з усіма цими питаннями.
Особистий психолог у Києві
Анекдот: «Скільки потрібно психологів, щоб змінити лампочку? Один. Якщо лампочка готова змінюватись.»
Так відбувається у анекдотах про психологів, а й у житті. Якщо ви готові змінюватися – вам достатньо одного психолога. Якщо не готові, вам не вистачить і великого психологічного центру або роботи в групі.
Хто такий особистий психолог?
Особистий психолог – це фахівець із психологічного благополуччя, який консультує особисто вас. Такий фахівець надає послуги особисто, а не для групи. І якщо ви запитаєте на форумі з психології чи соціальних мереж: «Порадьте психолога в Києві», то в 90% випадках вам порадять саме особистого психолога.
У своїй практиці я спеціалізуюсь на індивідуальному психологічному консультуванні. Я не працюю з парами та не веду групи. Такий підхід дозволяє мені підвищувати навички та напрацьовувати компетенцію особистої психології.
У чому переваги та недоліки групової психології?
Основні переваги:
- у межах групи можна легше відтворити модель соціального взаємодії;
- легше навчитися навичок соціалізації;
- простіше задіяти емоційний інтелект;
- вартість групової консультації психолога значно дешевша.
Основні недоліки:
- групова динаміка не завжди сприятлива для вирішення саме вашого завдання;
- менше уваги конкретному учаснику;
- група може не завжди сприятливо впливати на окремого учасника.
Особистий психолог онлайн
Як ви розумієте, особистий психолог може без проблем проводити консультації через інтернет по скайпу, вайберу, вотсапу або іншим додаткам для спілкування онлайн.
У разі особистої онлайн-консультації психолога у вас є перевага:
- економія часу (не витрачається час на дорогу до кабінету психолога і назад);
- ви проводите консультацію з комфортного, зручного для вас місця;
- ви можете вибрати більш гнучкий графік консультацій;
- можна продовжити консультування у разі поїздки.
Хто такий психолог?
Психолог — це фахівець із психологічного благополуччя. Він консультує винятково психічно здорових людей. Він не має можливості проводити терапію та лікувати розлади особистості. Основні питання, з якими звертаються до психолога, це негативні емоції, складні життєві ситуації, конфлікти викликані проблемами в комунікації, складності на роботі, проблеми самореалізації. Іноді можна почути думку, що психолог нічого не може зробити. Нібито він лише вислуховує та втішає. Ні таблеток виписати, ні до лікарні покласти. Ця думка вірна частково.
Психолог – це не лікар (якщо він не має медичної освіти). Він немає права виписувати рецептурні препарати. Також психолог не може госпіталізувати клієнта. Однак, хороший психолог завжди направить вас до профільного фахівця – психотерапевта-лікаря, психіатра або невролога. Кваліфікований психолог знає свою компетенцію і не консультуватиме людину, якій потрібна психіатрична допомога.
Хто такий психотерапевт?
Психотерапевт – це фахівець із вищою психологічною освітою, який пройшов спеціалізацію по одному з напрямків психотерапії: гештальт-терапія, когнітивно-поведінкова психотерапія та інші.
Як дізнатися хто мені потрібний: психолог чи психотерапевт?
Напишіть мені суть вашого запиту. Я обов’язково підкажу вам до якогось фахівця вам слід звернутися: психолога, психотерапевта або психіатра. Вся інформація, отримана від вас конфіденційна, і я ніколи не передам її нікому.
Де знайти особистого психолога та яка ціна?
Ви зараз перебуваєте на сайті психотерапевта. Ви можете натиснути на кнопку та залишити заявку на консультацію. Я зв’яжуся з вами найближчим часом і ми домовимося про час та місце консультації.
Автор:
Дмитро Шевченко — психотерапевт, спеціаліст в Терапії Прийняття та Відповідальності — Acceptance and Commitment Therapy (ACT) — сучасний метод із доведеною ефективністю.