Ідеальні незнайомці

Рецензія психолога

Без щирості ми приречені проживати не своє життя, поряд з чужими людьми, яких ми зватимемо друзями, підтримуючи нікому непотрібні стосунки.

Нещодавно за порадою друзів подивився «Ідеальні незнайомці». Італійський фільм, 2016 року, режисер Паоло Дженовезе. Детальніше на IMDb. За сюжетом, давні друзі на черговій вечері вирішують провести вечір у режимі мережевої відкритості: усі повідомлення читаються у слух, усі голосові дзвінки на гучному зв’язку. В результаті виявилося, що головні герої не підходять під визначення «пристойних» людей, у них повно прихованих таємниць, обманів та неврозів. Вони виявилися звичайними, звичайними людьми, зі своїми скелетами в шафі.

Фільм містить два послання: очевидне і неочевидне.

Друзі пізнаються у їжі.
Кадр із фільму “Ідеальні незнайомці”, 2016

Зберігайте таємниці

Очевидне послання коротко можна сформулювати так: «У кожної людини є свої таємниці і серйозні причини зберігати їх. Бережіть свої і ніколи не зазіхайте на таємниці інших, незважаючи на всі технічні можливості сучасного життя. Це запорука нормальних відносин і спокійного сімейного життя».

Щирість рулить

Неочевидне послання вловити непросто. Його не промовляє жоден із героїв, воно повідомляється скоріше у формі натяків. Послання це застереження: «Без щирості ми приречені проживати не своє життя, поряд з чужими людьми, підтримуючи нікому не потрібні стосунки».

Щиро кажучи, я трохи прикрашаю. У фільмі не показано щирість. Там показано чесність. Чесність – це щирість без мудрості. Найчастіше вона є формою дурості чи агресії (детальніше в інший раз).

Чесність у фільмі руйнує стосунки між людьми. Коли виявилося, що кожна людина сильно відрізняється від того образу, який він створював і підтримував протягом багатьох років, дружба та сімейні стосунки руйнуються.

Руйнування звільняє

Руйнування, на перший погляд, здається негативом і воно винесене в очевидне послання. Але, якщо подивитися глибше— саме руйнування надуманих образів, нещирих стосунків дає можливість. Чисто гіпотетичну, мініатюрну, але все ж таки можливість на побудову більш відкритого, щирого життя кожним їх героїв.
Руйнування звільняє простір для нового життя. Швидше за все, герої побудували би таке нещире і заплутане життя, як і того.

Без розвитку людина приречена відтворювати закладені в ньому сценарії. Навіть якщо результат цілком передбачуваний.

Гарний клієнт

Цікавий момент про господаря будинку, у якому відбувається зустріч. Режисер відмінно показує людину, яка дійсно займається психологією. Він не випендрюється тим, що ходить до психоаналітика, він не цитує Фрейда. Він просто розвивається і це очевидно з його дій.

Справжній розвиток так і відбувається. Поступово, багато в чому приховано навіть для себе. Просто в якийсь момент ти робиш нетиповий для себе вчинок або, оглядаючись на минуле, розумієш, що став іншим.

До речі, якщо вам потрібний хороший психолог, то я знаю одного;)

Автор

Дмитро Шевченко – психотерапевт

Залишити коментар